Kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?

spotkanie z radcą prawnym

Pomoc radcy prawnego okazuje się nierzadko niecenionym wsparciem, na przykład w procesie ubiegania się o przyznanie władzy rodzicielskiej. Bywa niezbędna w wielu sytuacjach. Warto przy tym podkreślić, że usługi świadczone przez radcę prawnego kierowane są do klientów indywidualnych, a także do przedstawicieli przedsiębiorstw. Kiedy zatem warto skorzystać z jego pomocy?

Usługi prawne przeznaczone dla klientów indywidualnych

Nasza kancelaria prowadzi sprawy dla klientów indywidualnych, których przedmiotem bywa prawo cywilne, rodzinne, spadkowe, upadłościowe, administracyjne i podatkowe, pracy i ubezpieczeń społecznych lub windykacja należności. Nasza oferta skierowana jest więc do osób wymagających pomocy prawnej obejmującej różne gałęzie prawa. Oznacza to, że wśród usług prawnych realizowanych przez radców prawnych z naszej kancelarii zlokalizowanej w Gorzowie Wielkopolskim klienci indywidualni znaleźć mogą takie czynności jak:

  • sporządzanie umów np. najmu, dzierżawy, sprzedaży, darowizny oraz dochodzenie roszczeń z umów;
  • prowadzenie spraw o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie;
  • prowadzenie postępowań w przedmiocie przyjęcia/odrzucenia spadku;
  • sporządzanie odwołań od decyzji organów administracji publicznej, w tym skarbowej.

Usługi radcy prawnego kierowane do przedsiębiorców

Z naszej pomocy prawnej korzystają również przedsiębiorcy. Klientom biznesowym oferujemy prowadzenie spraw, których przedmiotem jest: prawo gospodarcze i cywilne, prawo administracyjne i podatkowe, prawo pracy i windykacje należności. Wśród naszych usług znajduje się więc między innymi pomoc przy zakładaniu spółek prawa handlowego, sporządzanie opinii prawnych, doradztwo prawne, reprezentacja przed organami egzekucyjnymi czy reprezentacja klienta przed organami administracji publicznej.

Wróć do bloga